Sukces jest produktem pracy (...) - projekt 2019r.

 

"Sukces jest produktem pracy - staże zawodowe dla kucharzy i cukierników!" - projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). 

Zamysłem projektu jest przeciwdziałanie odpływu młodych kucharzy i cukierników  z branży gastronomicznej.

Dzięki stażowi młodzi ludzie, zaraz po ukończeniu szkoły, będą mogli zdobyć doświadczenie w renomowanych restauracjach oraz cukierniach, co pozwoli im po powrocie do Polski zacząć pracę na dogodnych warunkach. 
Nasi stażyści zyskują pewność siebie, uczą się komponowania nowych potraw, szlifują język angielski oraz zyskują doskonałe przyuczenie do zawodu. 

Kuchnia brytyjska jest bardzo różnorodna, zawiera smaki i potrawy z całego świata.  Wielka Brytania, dzięki idealnym warunkom geograficznym, oferuje wiele świeżych produktów, których na próżno szukać w innych krajach! Uczestnicy naszego projektu mają niepowtarzalną szansę wyjścia poza schematy kuchni kontynentalnej. 

Garść informacji o stażu: 

Staż trwa miesiąc ( do wyboru: lipiec,sierpień,wrzesień,październik) i jest poprzedzony weekendowym szkoleniem w Warszawie, na którym uczestnicy doszkalają język angielski (przede wszystkim słownictwo branżowe) oraz uczą się technik radzenia sobie ze stresem. 

Stażyści za nic nie płacą: do Birmingham zostają przewiezieni autokarem, dostają ubezpieczenie, kieszonkowe, zakwaterowanie w domu przeznaczonym wyłącznie dla nich (równocześnie jest 9 osób), kartę miejską pozwalającą na poruszanie po mieście. 
Na miejscu jest opiekun grupy z Fundacji Zawodowiec. 
Stażyści pracują 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu. 2 pozostałe dni mogą spędzać dowolnie. 
Oceniać ich będą szefowie kuchni oraz opiekunowie stażu, a cały staż kończy się Certyfikatem Europass MobilnośćStażyści otrzymują również dyplomy zgodne z systemem ECVET
Dokumenty te będą poświadczać zdobycie doświadczenia i poszerzenie kompetencji kulinarnych. Zostaną wydane w dwóch językach (polskim i angielskim) co umożliwi posługiwanie się nimi w kraju oraz poza jego granicami.

Uważamy, że jest to fantastyczna szansa dla młodych, którzy nie wiedzą jeszcze co mogą zrobić od razu po zakończeniu szkoły.

Mamy ogromną nadzieję,że staż obudzi w uczestnikach wielką motywację do obierania coraz to nowych celów!

Nieustannie liczymy na wasze wsparcie, a osoby zainteresowane stażem zapraszamy do kontaktu. 

ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI: REKRUTACJA!